вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia drewniane

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty drewniane ekspresowo się zużywają oraz mogą nieodwracalnie zgubić swój pierwotny wdzięk i właściwości. Decydując się na zastosowanie drzewa na ogrodzenie powinno się poznać typy pielęgnacji oraz pielęgnacji takiego płotu. Tylko wtedy będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelakie prace konserwujące płot z drewna należy rozpocząć od dokładnego i skrzętnego przygotowania towaru na płot, ponieważ od tego zależy wynik finalny naszych prac. Przed użyciem produktów do ochrony oraz ozdoby ogrodzeń z drzewa kluczowe jest ocena, czy drewno jest czyste, suche oraz czy nie dźwiga śladów biokorozji. Dopiero po zwieńczeniu obróbki drzewa na ogrodzenie zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, zwłaszcza w przypadku gołego drzewa ogrodzeniowego, powinniśmy rozpocząć od naniesienia 1-2 warstw bezbarwnego impregnatu technicznego, jaki zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną tudzież robalami. Gdy asekurujemy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanosić kolejne amalgamaty, które konserwują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą i promieniowaniem UV. Jeżeli chcemy zdołać zachować naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy zastosować achromatyczny lakier do użyć zewnętrznych. Jeśli zaś zależy nam na nadaniu naszemu płotu określonego pigmentu, powinniśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący bądź lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zabezpieczy ogrodzenie od środka, lecz nie wytworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Ochronione w ten sposób płot pozostanie matowe i przyjemne w dotyku. Jeśli zależy nam na lepszej oraz trwalszej asekuracji ogrodzenia, winniśmy zastosować lakierobejcę. Lakierobejca wykreuje na powierzchni malowanego płotu lakierowy film, który efektywniej niż w wypadku impregnatu maskuje płot przed ujemnym działaniem elementów atmosferycznych.

Jak widać aby ogrodzenia z drzewa były trwałe trzeba przeznaczyć im mnóstwo uwagi oraz troski.

Całkowicie inaczej jest w wypadku płotów wykonanych z plastiku. Ów wersja ogrodzeń jest w pełni wytrzymała na warunki atmosferyczne na skutek czego nie potrzebuje pielęgnacji. Ogrodzenia plastikowe nie ulegają także biokorozji stądtoteż służą swoim posiadaczom przez długie lata.

Комментариев нет:

Отправить комментарий